Čeho se bojím před odletem na Bali

Klakson troubí a Bali jede!
20.1.2017
Cestování jako životní investice, ne Chorvatsko se nepočítá
23.1.2017
 

S edím si ve své oblíbené kavárně v centru města. Venku teplota pod bodem mrazu a já se halím do huňatého svetru, o němž vím, že jej minimálně 2 měsíce nebudu potřebovat. Budu mimo město. Vlastně i mimo tuto chladnou republiku. Na pár týdnů, resp. měsíců se dobrovolně vzdávám evropského standardu - LTE připojení 24/7, supermarketů s otvírací dobou "od nevidím - do nevidím", pitné vody z kohoutku (pravda, tohle je hlavně Česká specialita - koupat se v pitné vodě), přemýšlím s kým se chci za ten necelý týden, jež mi v Čechách zbývá potkat. Záměrně užívám CHCI a ne MUSÍM. Od okamžiku, kdy se rozkřiklo, že s bráchou odlítáme jsme pod palbou otázek "na jak dlouho, co tam budete dělat, těšíš se ... " - takže na rovinu - jasně, že se oba těšíme. A díky drobnějším komplikacím posledních pár dní je to ještě větší výzva, než se dle původní idei před pár měsíci zdálo.

 
Přišel s tím brácha, jako s bláznivým nápadem, který chtěl už nějaký ten pátek uskutečnit. Slovo dalo slovo a já zaklepala na dveře kanceláře svého šéfa s výpovědí. Nevím, kdo z nás byl v ten moment více v šoku, myšlenka nás obou by se asi dala shrnout do 4 slov "co to proboha udělala". Blázen. Musím být blázen. Každou větší životní změnu si v hlavě ze všech úhlů alespoň 5x obrátím. Analyzuji. Těžko si zvykám. A teď - výpověď v jisté a slušně placené práci, vzdálit se od přátel, všechny svoje věci naskládat do krabic a vystěhovat z bytu, na čas vynechat tréninkovou rutinu, díky který jsem vyklidněnější, než kdykoliv dřív ... je čas odložit hrdinství - ano, mám i jisté obavy. Strach z vedra, který fyzicky těžko nesu, práce, která nemusí fungovat, osamělosti ...

Kdy je pozdě začít s něčím novým?

 
Už teď vím, že budou okamžiky, kdy mi bude smutno. A možná budu chvílemi chtít i litovat, ale kdo se bojí, nesmí do lesa, teda na Bali. A díky, všem, co mi tohle připomněli, když jsem váhala, jestli to není až příliš velký sousto naráz ... (Ondřejové, Vítku, Petříku s Jančou, Marťo, Jíťo, Vládce všech galaxií).
C.