Klakson troubí a Bali jede!

Jak podnikat na Bali?
18.1.2017
Čeho se bojím před odletem na Bali
22.1.2017
 

Zapomeňte na Evropu a její zvyky. Chcete tady fungovat, tak začněte žít #balilife.

J edním z prvních momentů, kterého si všimnete už cestou z letiště na vaše první ubytování je troubení - respektive spousta troubení. Klakson je zde na všech dopravních prostředích minimálně tak důležitý, jako kola. Proč?
 
Kdo troubí - ten jede. Doslova. Oproti Itálii zde ale není troubení projevem agresivních řidičů, nýbrž upozorněním - na vše, počínaje předjížděním, vjížděním do zatáčky, do níž nevidíte. Dokonce i když dostáváte přednost. Asi tak jako je pro turecká tržiště typické smlouvání, tak je pro balisjké řidiče typické troubení. Ostatně přiznejme si, kdo se někdy dostal do provozu v Thajsku, na Srí Lance a dalších zemích, nebude ani na Bali šokován - stranou, po které se jezdí, ani hierarchií na vozovce. Proto se nenechte rozhodit a na klakson raději zbystřete, protože se vás snaží někdo upozornit na svou přítomnost

Pronájem skútru stojí 50.000 rupií (cca 90 korun) za den, 500.000 rupií (cca 940 korun) za měsíc.

 

P.S.:

Pokud se dostanete do zácpy, nebuďte v šoku, že kdokoliv vyleze z auta a začne organizovat dopravu a světě div se, ostatní účastníci dopravního procesu jej skutečně uposlechnou asi jako kdyby se před nimi zjevil uniformovaný policista. Nač trávit čas v zácpách, když cíl dostat se z bodu A do bodu B máme všichni stejný. A někdy je to fakt jízda. Klakson na to!