Jo, fakt. A křižovatky? Tak to už je čistá anarchie dle hesla “Silnější pes mrdá”. Troubení je samozřejmostí - před zatáčkou, křižovatkou nebo jen předjížděním. Zkrátka kdo se bojí, nesmí do provozu. P.S.: když nemáte místo na silnici, vemte to v protisměru. Když není v protisměru - máme i chodníky. Když už jsme u těch chodníků, na vlastní nohy doporučujeme, koukat kam šlapete. Ono, padnout do kanálu, sice může znít docela komicky, ale jen do okamžiku než se to stane vám.
Zkrátka na skútru toho za jeden den zažijete podstatně více, než při pronajmutí auta s řidičem a vygooglit zajímavá místa kdekoliv na světě je otázkou pár minut. Cena skútru na den 50.000 Rp (94,- Kč), pokud se rozhodnete si půjčit skútr na celý měsíc, tak se dostanete s cenou na 500.000 Rp (940,- Kč) - abychom opět předešli zprávám do directu - "líná huba je holé neštěstí" a kdo nesmlouvá, ten platí.
Menší tip do dopravní špičky je pořízení roušky pro dýchací cesty, protože ekologie, natož emise, jsou zde snad mýtické výrazy. Dalším praktickým pomocníkem (nejen na cesty) je průhledná, ideálně vodě-odolná, kapsička na telefon - v našem případě navigaci, díky které jsme se dostali až domů, abychom vám poslali krátké pozdravy a poznatky z cest. A ty které nás do i do balijského cíle úspěšně (ne)dovedly si zhodnotíme zase příště.