Jak (ne)funguje asistence pojišťovny první pomoci z ČR na Bali?

Kde najít oázu klidu na Bali?
12.2.2017
Život je jen jeden a nic víc už nebude!
11.3.2017
 
Silnice na Bali jsou jedna velká džungle skoro žádná pravidla nebo řidiči kteří by je respektovali. Častý riskantní styl jízdy dokáže udělat cesty nelogická řešení různých situací. Jedním z nich je i zabrzdění autobusu do kopce v horách za příjemného balíjského deště. Situace směrem výlet se jednom okamžiku změní na tvrdé setkání se asfaltem. Jel jsem jako první se navigaci a moje sestra s kamarádem.

Takže první pomoc kdy z vás někdo sundá skútr a pomalu vás zvedne z prostředka silnice byla chvilková. Už při zvedání jsem si všimnul že nemohu pohnut s ruku kromě sedřených nohou. Naneštěstí se to stalo přímo před warungem, což je levně občerstvení, ve kterém byly samozřejmě židle.
 
 
Moje sestra tady vytáhla z peněženky kartičku pojištění do zahraničí s asistenční službou, na kterou se mám volat při jakémkoliv problému. Na druhém telefonu jsme našli přesnou lokací kde se právě nacházíme. K našemu překvapení nám asistentka oznámila ženám vlastně nemůže pomoci neví kde jsme a ani nám nemůžu zavolat záchranku. Jediné co jsme se dozvěděli bylo pouze to, že si máme zavolat na linku 112.

Takhle prosím pěkně vypadá služba od pojišťovny Axa za 14 000 Kč (ještě to budeme řešit zpětně až v ČR). S tím že nám neřekla ani nejbližší nemocnici a abychom se obrátili na někoho místního. Při platbě nám bylo řečeno něco jiného a to v tom smyslu, kdyby cokoliv, tak okamžitě volat na asistenční linku a ta za vás vše vyřeší vč. první pomoci. Stejnou pojišťovnu a službu s asistenční službou využíváme už mnoho let Londýn, Srí Lanka, Thajsko, ale až nyní došlo k situaci, kdy jsme potřebovali od nich skutečně nějakou pomoc.
888
4444
Nakonec se sestra vydala i s kamarádem hledat pomoc jinde protože místní prodavačka ve warungu neuměla anglicky. O pár minut později přijelo auto z blízkého hotelu, ze kterého vylezla sestra a kamarád s tím může mě odveze recepční hotelu do nejbližší nemocnice vzdálené zhruba 10 min (mimochodem toto nemocnice nebyla zaznamenána v Google maps).

Nemocnice to byla čistá, nová, příjemná plná usměvavých lidí ostatně jako většina Balíjců. Okamžitě mě přijali na rychle ošetření ran, následně proběhl rentgen. A potom už šlo jako na běžícím pásu. Tři Balijci včetně jednoho lékaře mi natahovali ruku, aby vrátili zápěstí zpět do kloubu a následně urovnali i zlomeninu. Paní recepční nás dovezla autem zpět ke skútrům a protože jsme byli hodinu a půl naší vily, tak jsme se vydali zpět z hor na skútrech směr Canggu. Mimochodem řídit skútr pouze pravou rukou je dost nepraktické.
 
1111